Вокальний ансамбль “Здолбунівські дзвіночки”

2PVagD-zEj0

Дитячий зразковий аматорський вокальний ансамбль «Здолбунівські дзвіночки» Будинку культури цементників – яскраве, самобутнє явище в історії вокальної культури району, виконавець і пропагандист кращих зразків сучасної та народної української пісні.

       Велична, духовна краса, щира принадність, об'єднала вихованців ансамблю та їх керівника в одне-єдине, чисте і ніжне. Щось потаємне живе у їх душах, що прояснює і поглиблює його силу в невмирущих акордах радощів і жалів. Ініціатором створення ансамблю та його керівником є Антоніна Василівна Шеретюк, людина з великим багажем знань і досвіду. Як справжній керівник, прагне вдосконалювати виконавську майстерність, наближаючи її до професіоналізму.

     Свою концертну діяльність колектив розпочав у 2010 року піснею «Здолбунівські дзвіночки», на слова та музику Антоніни Шеретюк. Саме вона і дала назву ансамблю – «Здолбунівські дзвіночки».

      Далі були «Йдіть-но гості всі до нас», (муз. О.Моторний), «Слава і шана батькам», (сл..А.Кот) , «Не давайте суму жити» (сл.. і муз Н.Май) та багато інших 3-х-4-х голосних вокальних творів із супроводом (фонограма, баян).

     Родзинкою колективу є прагнення поєднати у своїй творчості вокал та елементи хореографії, а також залучення різних музикантів до обробки, аранжування репертуарних пісень, зокрема О.Моторного.

     Велика увага приділяється розвитку техніки ансамблевого співу, глибокому проникненню у зміст виконуваних творів, цікавій інтерпретації.

     Коли співають «Здолбунівські дзвіночки», то здається, що бринить усе найкраще в природі: шепочуть трави, дзвенять гірські потоки, шумлять прибережні хвилі, лунає солов'їний щебет. Їх красить професійний рівень виконання, самобутній репертуар та невичерпна любов до пісні.

     Мабуть, саме звідси йдуть оті неповторні, тільки цьому колективу властиві манера та стиль виконання, різноманітність ансамблевих прийомів співу і особливий колорит, характер звучання. Колектив звучить емоційно, виразно і водночас м'яко, задушевно, оригінально.

     Цікавих сторінок в біографії ансамблю немало.

     Це творчі виступи і перемоги на різноманітних сценах, зокрема:

-         обласний фестиваль «Різдвяні піснеспіви», м.Рівне – 2013-15рр.;

-         обласний фестиваль «Повстанські ночі», Костопільський р-н -  2014р.;

-         Міжнародне свято літератури та мистецтва «Лесині джерела», м. Новоград-Волинський – 2014р.;

-         Всеукраїнський фестиваль колядок та щедрівок, м.Острог – 2014-15рр.;

-         І Всеукраїнський вокально-інструментальний фестиваль-конкурс «Галицькі самоцвіти», м.Львів – ІІІ місце – 2015 р.

 

     Усі, хто в натхненній праці творить біографію «Здолбунівських дзвіночків», хто душею і серцем вболіває за її свіжість і красу, хто береже і примножує її духовні багатства, по праву і є її творцями: керівник, акомпаніатор, батьки вихованців та всі інші поціновувачі народного вокалу.

 

Розроблено: Creativo — замовити сайт, розробка, виготовлення, Здолбунів,Рівне,Мізоч