Архивы

Вы просматриваете записи автора

 

60 років БКЦ: виставка “Минуле й сучасність: фотомиттєвості” (фото)

банер БКЦ.

Саме на виставці, перед концертом, змогли зустрітися ті, хто вже не бачився багато літ, з тієї пори, як пішли з БКЦ:

60 яскравих та успішних років Будинку культури цементників

банер БКЦ.

Будинку культури цементників – 60. Ще живі ті, хто пам'ятає, як він будувався, як організовувалися перші самодіяльні колективи, як відбувалися перші концерти в його стінах. А найбільше інформації зберігають архіви. Саме завдяки Рівненському обласному архіву та архіву Здолбунівської районної газети «Нове життя», зокрема Ользі Якубчик, знайшлися газетні замітки та фото, де описано й зображено будівництво БКЦ, його перші кроки. Найповнішим джерелом інформації стали сімейні архіви та спогади колишніх учасників колективів, працівників БКЦ та Здолбунівського цементного заводу: фото з виступів, поїздок з концертами, масових заходів, згадки про історію розквіту до 90-х років та занепаду в кінці 20 ст.; поступове піднесення у 10-ті роки 21ст. І сьогодення. Усе це перетворилося у кадри фільму про історію та сучасність Будинку культури цементників, який був показаний під час святкових заходів до Дня народження БКЦ.

До цього Дня готувалися ретельно: шукали архівні матеріали, колишніх учасників колективів та працівників, компонували виставку, монтували декорації і… чистили, мили, шкребли, білили, фарбували, – тобто робили все, щоб до дня «Х» бути, як кажуть, у всеозброєнні.

Усі заходи розпочалися з виставки живопису, скульптури та графіки в рамках міжнародного мистецького проекту «Шляхами наших перемог»  здолбунівського митця Івана Більчука, а продовжилося фотовиставкою «Історія та сучасність: фотомиттєвості».

Люди, які роздивлялися світлини, сьогодні ніби зійшли з них, просто пройшовши крізь роки. Ті ж посмішки, ті ж постаті. Зустрічі, обійми, дружні розмови, спільні фото.

Пішли перші дзвінки – і у залі вже всіх зустрічають перші кадри фільму про Будинок культури цементників: як усе починалося.

Перша частина концерту так і називалася «Виступ гостей», тому що виступали й цьогорічні випускники зразкового ансамблю народного танцю «Сузір'я», 

привітав і давній колега – міський будинок культури, приславши учасників колективу східного танцю,

 запальним рок-н-ролом привітав усіх колишній учасник духового оркестру БКЦ Володимир Пасічник,

піснею привітав глядачів і учасник естрадного колективу «Барви» БКЦ Олександр Грицюк,

вийшла на сцену й дочка колишнього директора БКЦ Ірини Козійчук Алла Стригун, щоб піснею-присвятою запросити всіх у ті роки, коли зі сцени лунав голос її  мами.

З вітальною піснею виступив і найстаріший, діючий і до сьогодні у БКЦ, колектив народного хору «Цементник», учасниками якого є як працівники БКЦ, так і працівники «Волинь-Цемент» філії ПАТ «Дікергофф Цемент Україна»: від директора до простого робітника.

Але, мабуть, найбільшим подарунком став виступ колективу народного танцю Будинку культури цементників, керівником якого довгий час (1974-2001)була Марина Борисівна Грубая. Двадцять випускників, яким від 40 і до 70-ти років, синхронно й чітко витанцьовували «па» народного танцю, незважаючи на те, що востаннє виходили на сцену близько 20 років тому як мінімум.

Звичайно, і сучасні колективи Будинку культури цементників показали свої досягнення глядачам: студія сучасного танцю «Фантазія»,

зразковий вокальний ансамбль «Здолбунівські дзвіночки»,

естрадна студія «Джем».

Привітати з ювілеєм та побажати наступних вершин та звершень прийшли також і очільники району та міста.

Та, звичайно ж, найбільше всі чекали виходу на сцену засновників та опікунів Будинку культури цементників – голову профкому ПАТ «Дікергофф Цемент Україна» Сергія Канигіна та директора «Волинь-Цемент» філії ПАТ «Дікергофф Цемент Україна» Ігоря Давидюка – оскільки саме за їх підтримки та всього колективу як дирекції ПАТ «Дікегофф Цемент Україна», так і філії «Волинь-Цемент», стало можливим не тільки розвивати Будинок культури цементників, а й підтримувати його матеріальну базу.

Насамкінець гості змогли подивитися прем'єрну виставу молодіжного театру «Кажан» БКЦ «Ангел мій».

Було сказано багато теплих слів, висловлено подяку всім учасникам та керівникам колективів, що працювали протягом цих 60-ти років у БКЦ, усім директорам, що вели цей великий корабель культури хвилями життя (а були ці хвилі й тихими, та інколи життєве море було й буремним). Але живе Будинок культури цементників завдяки дітям та дорослим, що приходять сюди вчитися танцювати, співати, декламувати, завдяки батькам, які ведуть своїх дітей у студії БКЦ, завдяки жителям міста й району, які приходять сюди на концерти та вистави, завдяки всім, хто допомагає  БКЦ бути таким, яким він є: завжди відкритим для всіх.

Закінчилося свято. Відшумів на відкритому майданчику завершальний фуршет.

Пішли останні гості. Закрилися центральні двері.  Але прийде новий день – і продовжиться життєвий, такий кольоровий та гамірний шлях Будинку культури цементників.

Новини з бібліотеки БКЦ

здибанка

Так, так. У Будинку культури цементників є бібліотека, і вона повноцінно функціонує. А щоб про ьнеї дізналося більше здолбунівчан, то й вирішили розпочати серію літературно-мистецьких "здибанок". А першу таку "здибанку" здолбунівських літераторів запланували на 30 вересня – День бібліотеки та її головного героя – бібліотекаря. Отож, 30 вересня о 17.00 у бібліотеці. Зустрінемось))

У БКЦ розпочався новий театральний сезон

День відкритих дверей у БКЦ

День Відкритих Дверей (1)

Мегаподія у Рівному: квитки можна придбати у Здолбунові

0RO4vj23uLI

18 вересня у Рівному на стадіоні «Мототрек» відбудеться «Мегаподія» – спільний концерт трьох гуртів. Виступатимуть фіналісти національного відбору «Євробачення-2016» – «The Hardkiss», танцювально-музичний проект «Моzgi» та “Вар’яти-шоу”. Придбати квитки у Здолбунові можна у БКЦ або за тел.: 067 360 22 67

У “Кажанів” – прем’єра!

“Грайлики” випустили нових майбутніх школяриків

У п'ятницю відбувся черговий випуск студії розвитку дитини "Грайлики". Усе дійство відбувалося на сцені. Казка у вигляді чарівника прийшла до них. І разом з ним малеча згадала казки "Колобок" та "Три ведмеді" , помріяли про майбутні свої професії, поспівали пісень та затанцювали. Наостанок майбутні школярики отримали подарунки та солодощі від Будинку культури цементників, а також сертифікати про закінчення студії. 

У БКЦ працюють літні студії

Протягом літа діти, щоб не сидіти вдома та не нудьгувати, можуть відвідувати студії в Будинку культури цементників:

- студія сучасного танцю "Фантазія" проводить набір діток 4-5 років та запрошує до себе також дітей від 6 до 14 років. Працює студія у вівторок, четвер (з 17.30 год) та неділю (з 16.00 год). Керівник Наталя Созанська (тел. 098 58 23 815)

- студія ужитково-прикладного мистецтва "Чарівна скринька" працює по суботам з 12.00 год. Керівник Ольга Яремчук (тел. 067 12 19 088).

- творча студія "Зіронька" працює для діток 1,5-4 років щовівторка та щоп'ятниці: група 1,5-2,5 роки – о 10 00 год.; група 3-4 роки – об 11 00 год. Керівник Юлія Старушко (тел. 067 360 22 67).

- літній табір для дітей 6-11 років протягом 13-24 червня з 9.00 до 13.00. Тел. для довідок: 067 360 22 67.

Звітний концерт та комедійна вистава в один день

glVhz1Kz1yM

22 травня в Будинку культури цементників відбудеться одразу дві події:

- звітний концерт колективів БКЦ "Мистецька палітра". Поч. о 15.00 год;

- комедійна вистава "Обережно, любов!" Рвненського драмтеатру. Поч. о 17.30. Ціна квитків – 40 грн.

Розроблено: Creativo — замовити сайт, розробка, виготовлення, Здолбунів,Рівне,Мізоч